
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Phosphor Bronze |
| Pitch | 1.5 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 1.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 6 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 627
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09043
Ext.Price$0.09043
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09043 | $0.09043 |
| 10 | $0.08042 | $0.80420 |
| 50 | $0.07152 | $3.57600 |
| 100 | $0.06571 | $6.57100 |
| 500 | $0.06038 | $30.19000 |
| 1000 | $0.05548 | $55.48000 |
| 3000 | $0.05124 | $153.72000 |
| 5000 | $0.04733 | $236.65000 |
